Інше → Наша медицина

Медицина

Це нотатка з тегом personal, вона не є тематичною, а стосується мого життя.

Взагалі то, я не люблю лікарні, поліклініки, лікарів, хворіти і лікуватися. На то є багато причин, всі вони різні, і всі вони суб’єктивні, як і наше світосприйняття. Але всі ми люди, і іноді хворіємо.

Ось й мене спіткало таке нещастя, надокучив кашель, вирішив навідатись до лікаря. Щоб не тратити ні свій, ні їх (лікарів) час, заздалегідь треба зробити загальний аналіз крові, всерівно ж направлять (а це значить на другий день ранком в поліклініку здавати кров, а ще через день — до лікаря, ібо матиме результат).

Порекомендували приватну лабораторію, як виявилось, вона не далеко від моєї роботи. Потрапив до них я десь о першій, молода дівчина розпитала мої дані, який саме аналіз крові хочу й сказала оплатити 25 гривень (загальний аналіз з формулою). Віддала чек про оплату, й сказала, що результат буде готовий з 5 по 6. Коли уже збирався іти, запитала, чи я не маю доступу до інтернету, на ствердну відповідь вручила мені роздрукований прихідний касовий ордер, де крім стандартних даних була лабораторії та мої персональні логін і пароль, щоб довідатись результат без чергового походу до них.

Загальне враження хороше, все охайно і чисто, диванчик і столик для очікуючих, оперативне обслуговування. В 5.30 результат був готовий. Відчув європейські віяння щодо якості сервісу.

На другий день потрапив у нашу звичайну поліклініку, вистоявся в черзі під реєстратурою, віддав картку, й почався довгий процес пошуку мене в їх базі даних. Так, і сюди добралась глобалізація комп’ютеризація! Після п’яти хвилин (за спиною уже прослуховувались нецензурні думки інших очікуючих на рахунок натискання кнопок одним пальцем) повідомили, що номер у мене не правильний і в базі мене нема. Але добило мене питання «А ви що, до нас не ходите?». Відчув себе диковинною звірюшкою з червоної книги (я не був у них ~2 років).

Видали роздрукований талончик до терапевта, зі всіма моїми даними, прізвищем лікаря, але без номеру кабінету.. а було б зручно. Про стан наших поліклінік розповідати не варто, страшнувато.

Це все навіяло певні роздуми. Хочу знову висловити свою думку — медицина повинна бути платною! Саме так, а кожна людина повинна мати медичне страхування! Це вирішило б одразу багато проблем, і з зарплатами спеціалістів, і з обладнанням, і з якістю обслуговування (до речі з останнім цього разу ніяких проблем не було, але прецеденти є, раніше).

Чого багато країн це уже давно зробили, а ми навіть не плануємо? Чого лікар має думати не тільки як вилікувати пацієнта, але й як отримати певний додатковий дохід, бо ж відомо, що на одну зарплату в нас не проживеш.

Дуже багато запитань, та як завжди нема відповідей, а тим більше змін. І це доволі сумно.

P.S.
Здоровий.

17.10.2009 19:19 Автор: Strange_V Хіти: 758

Коментарів 7
 • Ага, я взагалі не знаю, в яку поліклініку звертатись.

 • це, рахуй, ти стикаєшся з цим всім, маючи фактично найлегше можливе захворювання.
  а що казати про серйозно хворих людей, які прив’язані до цієї системи місяцями і роками? =О

  я вопше боюся в поліклініку якусь ходити, і не ходжу …

 • Andy

  PS. Ну і супер =)
  PPS. Фоточка суперова просто, обожнюю такі речі красти з нету для новинок на НМ))

 • Strange_V

  2 majesty, щоб і не прийшлось дізнаватися
  2 Andy, не уявляю, як їм вдається боротись з такою системою.. співчуваю їм.

  PS. дійсно файне, самому б щось в такому ключі зазняти.

 • kriska

  Певно виздоровів після походу в поліклініку. Щоб більше не іти.

 • Strange_V

  Й таке може бути 🙂

 • а я от люблю свою поліклініку:) вона маленька, недалеко від хати і лікарка у мене класна.
  поліклініка не Франківська, Угорницька.

Напишіть відгук