Редактори й обробка → Портрет швидкого приготування з GIMP
Сьогодні спробую розповісти про не складну технологію обробки фото, а конкретно — портрета. Основне завдання: прибрати дефекти шкіри, при цьому не зробивши з людини пластикову ляльку.
Відкриваємо фото, я знайшов його в гуглі, на жаль не запам’ятав лінк.
Першим ділом прибираємо найбільш помітні дефекти шкіри (прищі, зморшки) інструментом Лікувальний пензель, на даній фото їх не так багато.
Тепер трохи виправимо колір, забравши з щік, носа й підборіддя некрасиве почервоніння. Переключимось в режим швидкої маски та виділимо необхідні ділянки, застосуємо Фільтр – Розмивання – Гаусове розмивання (діаметр залежить від розміру оригінала, у мене – 15). Виходимо з швидкої маски, Колір – Баланс кольорів і граємось з повзунками.
Дублюємо поточний шар, до копії застосовуємо Фільтр – Розмивання – Гаусове розмивання. Важливо правильно підібрати радіус, щоб повністю прибрати всі недоліки шкіри, але не переборщити.
Права кнопка миші на шарі – Додати маску шару, Чорний колір (повна прозорість).
Візьмемо пензель зручного розміру, колір білий, непрозорість 25% і будемо малювати по масці в місцях, що потребують корекції. Вийде щось таке:
Застосуємо Фільтр – Розмивання – Гаусове розмивання до маски, щоб мазки пензля не були такі чіткі.
Далі по смаку, я чуть підкреслив колір очей і додав Нечітку маску для волосся, очей і губ.
Хоча людина і не стала ідеальною, але такий результат мені подобається значно більше, ніж приміром ось такий:
Коментарів 3
Напишіть відгук
Ви мусите увійти, щоби коментувати.
хм, модель така симпатична =)
останній варіант – прям андроїд (О-О)
але насправді так моделі й виглядають у всяких журналах, що нерідко відбиває симпатію..
Перлинка ж)
Ой, тут певно, що кому подобається. Я ж це фото з якогось уроку позичив, значить вважають, що так красиво.
Мушу відмітити, що і в останньому фото є певна художня цінність. Колись подібних ефектів добивались із допомогою спеціальних світлофільтрів при перенесенні зображень з негатива на фотопапір. Називається подібна обробка софт-ефектом і не має на меті зберегти оригінал неторканим і чітким. Згадайте старі фото, виконані в сепії в фотоательє (колись люди у фотоательє ходили “до знимки”). Правда, на цьому фото треба було б зменшити насиченість колорів (застосована до нього техніка розсіяного свічення має такий побічний ефект).
трохи на