Редактори й обробка → Не фотошопом єдиним.. або чого чекати від релізу GIMP 2.8

  • Можливості GIMP
  • Порівняння з фотошопом
  • Графічна бібліотека GEGL
  • GIMP 2.4 (огляд версії)
  • GIMP 2.6 (огляд версії)
  • GIMP 2.8 (чого чекати?)

Версія 2.8 — це по великому рахунку поглиблення інтеграції нового ядра GEGL для подальшої заміни старого. Також дана версія є трампліном для стрибка GIMP в майбутнє. Те майбутнє, яке поки не світись іншим графічним редакторам, майбутнє, таке ж світле як #ffffff на професійному моніторі темної ночі в шлунку негра.

Проте крім поглиблення інтеграції та глобальних планів, які такі ж туманні, як сам код Гімпа для дизайнерів, користувачі GIMP 2.8 отримають і цілком відчутні заохочення за своє терпіння.

Проте крім поглиблення інтеграції та глобальних планів, які такі ж туманні, як сам код Гімпа для дизайнерів, користувачі GIMP 2.8 отримають і цілком відчутні заохочення за своє терпіння.

Отже, заохочення, які вже реалізовані у нестабільній версії GIMP 2.7.0…

Категоризація ресурсів (градієнтів, пензлів, текстур)

Сильно разпіарена фішка для тих жадібних людей, у яких встановлено мільйон пензлів, навігація по яким дуже ускладнена. Тобто майже для всіх.

Категоризація ресурсів полягає в тому, що кожному пензлю, текстурі або градієнту можна поставити мітку (ключові слова), а потім, використовуючи фільтр, можна легко їх відфільтрувати і вибрати потрібні.

Мітки в GIMP

Завантажуватися і кешуватися всі ресурси, як і раніше, будуть у момент запуску програми. Чим більше ресурсів – тим довше завантажуватиметься програма.

Робота з текстом

Вводити текст тепер можна прямо на полотні, для цього не потрібно використовувати спеціальне віконце (прим. Дуже очікувана мною фіча).

У параметрах інструменту замість Інструктування і Згладжування з’явився параметр Уточнення. Змінюючи його значення, можна досягти різного типу згладжування символів.

Інструменти малювання

До динаміки інструментів малювання (і стирання) додався параметр Напрямок. Він, як ви вже здогадалися, реагує на напрям руху пензлем по полотну. Ця річ, звичайно, націлена на художників.

Меню програми

Розділювачі в меню стали набагато потворніші, тепер вони всі чорного кольору, але очі до них швидко звикають (якщо, звичайно, помічають), а через півгодини роботи розумієш, що все-таки не даремно вони стали чорними…

Вкладка шарів

Режими змішування розділені набагато звичніше для фотошопщика.

Налаштування програми

У вкладці поведінку вікон, як і раніше, поведінка може бути трьох типів, але добавилась галка Всі панелі згори вікна зображення. (Повним ходом йде підготовка до одновіконного інтерфейсу. Про нього нижче.)

Очікується у версії 2.8

(посортовано за степенем імовірності реалізації зверху вниз)

Пара крутих фільтрів

Це будуть вейвлетні фільтри, які вже створені. Вони не змінюють зображення, а просто створюють інше його представлення у вигляді шарів з різною степеню деталізації. Подальше редагування йде вручну по кожному окремому шару, що дає величезні можливості для отримання потрібних результатів.

У свій реєстр розширень ми їх спеціально не включали, але ті, хто хочуть випробувати фільтри прямо зараз, можуть це зробити тут, тут і тут для Windows, або тут, тут і тут для Linux.

Для скептиків потрібно відзначити, що звичайні фільтри застосовуються до всього зображення рівномірно, що в більшості випадків може безповоротно зіпсувати його.

Підтримка простих векторних шарів

Чомусь це мало анонсується. Проведемо лікбез і виправимо помилку.

Принцип редагування растрової графіки зводиться до редагування кожного окремого пікселя на зображенні, який має свої координати і колір. Чим більше пікселів у зображенні, тим більший масив даних потрібно обробити для перетворення кольору чи форми зображення. При зміні масштабу або повороті зображення редактор сам “додумує” (порівнюючи кольори сусідніх пікселів), як зображення має виглядати після перетворення. Природно, що ідеальних алгоритмів растрового “додумування ” поки не придумали, а в існуючих використовується багато системних ресурсів, часто втрачається чіткість, з’являється паразитний шум (артефакти).

Принцип редагування векторної графіки грунтується на координатах, загальних формулах та їх редагуванні, тому даних у векторних зображеннях найчастіше набагато менше, ніж у растрових. Швидкість та основні плюси редагування векторної графіки можна відчути в повному обсязі, якщо попрацювати у вільному векторному редакторі Inkscape (або будь-яких платних аналогах).

Векторний шар у GIMP 2.8 — це шар, що містить контур з заливкою і контуром (прим. Дежавю), який можна редагувати як векторний об’єкт, але в GEGL вже включені деякі функції для роботи з вектором і кривими, а це глобальний крок вперед серед растрових редакторів, який у майбутньому може в сотні разів прискорити обробку великих зображень, значно прискорити заливку градієнта, текстурами та кольором, зможе дозволити редагувати градієнти і заливки після їх створення на полотні, зможе допомогти редагувати (змінювати перспективу, повертати або масштабувати) векторні шари без втрати якості і чіткості.

Групування шарів

Ага, це ті самі “папки шарів”, без яких так довго були змушені обходитися користувачі GIMP. Тепер кожному з них буде набагато важче заплутатися в багатошаровому зображенні. Підтримка колірних гам, зокрема, CMYK і LaB, підтримка більше 8 біт на канал кольору.

Що тут скажеш? Тим, кому цікаво, і так зрозуміють значимість цих змін. Можна сказати лише те, що в GIMP 2.7.0 зображення в CMYK і LaB вже адекватно відкриваються, але при цьому конвертуються в RGB (GIMP 2.6.x при відкритті видавав помилку). Готовий патч для 16 біт на канал в PNG.

Що далі версії 2.8?

Одновіконний інтерфейс

Одновіконний інтерфейс з табами буде розроблений Петтером Сіккінгом найближчим часом і буде включений у версію 2.10 (?) На додачу до мультивіконної структури, яка працює в GIMP з моменту його заснування

Неруйнівне редагування

Це саме ті горезвісні Коригуючі шари і Ефекти шарів, які чекають багато користувачів.

Мультитрансформуючий інструмент

Ведуться роботи по об’єднанню всіх інструментів трансформування (проекція, спотворення, поворот і масштабування) в один інтуїтивний інструмент. Наскільки це зручно, побачимо дуже скоро (в Inkscape це дуже зручно). Багато чого іншого…

Постійно ведуться роботи з видалення інформаційного шуму з меню і панелей Гімпа. Є плани щодо кращого впровадження властивостей інструментів у вікні програми. Ведеться робота над поліпшенням інструменту роботи з текстом. Постійно ведуться дискусії по компонуванню, більш повної інтеграції та збільшенню властивостей різних інструментів, впровадженню та розвитку нових типів редагування. А ще були якісь плани щодо зовнішнього вигляду вікон фільтрів і вікна створення шарів. До речі, попередній перегляд у фільтрах буде для всього зображення, а не як зараз — малої його частини.

Оригінал:

Теги:
13.07.2009 21:56 Автор: Strange_V Хіти: 714

Напишіть відгук