Електроніка → Літієве живлення – радіокерованому авто

BMW на радіокеруванні

Має мій син улюблену автомодель на радіокеруванні, бавиться нею, буквально, кожен день. Цікава машинка, досить динамічна, копійна, лише має невеликий недолік, у вигляді живлення від 3-х батарейок формату AA. Як не крути, незважаючи навіть на помірний апетит по живленню даної машинки, в порівнянні з іншими, батарейок на довго не вистачає, навіть “дюраселів”.

Можливо, не так бажання збільшити тривалість їзди, як бажання не зв’язуватись з покупкою батарейок та їх викиданням потім, спонукало мене вдосконалити це авто для переходу на літієві акумулятори формату 14500.

Початкове живлення моделі 3*1,5В=4,5В, при розряджених батарейках, що авто ще їде одержимо 0,8*3=2,4В. Тобто, діапазон 2,4-4,5В, діапазон ж напруги одного літієвого акума 2,5-4,1В. На практиці було перевірено, що авто справді гарно працює від такого вольтажу, залишилось діло за модифікацією моделі.

Суть модифікації полягає в переробці відсіку батарейок, для паралельного з’єднання літієвих акумів. Стосовно кількості акумуляторів, зупинився на двох, оскільки таку кількість зручно заряджати (зарядка на 2 акумулятори).

BMW на радіокеруванні

На фото видно вже перероблений відсік де в крайніх комірках розміщуються акумулятори в одному напрямку, середній – незадіяний.

Оскільки, в мене акумулятори незахищені, то треба якийсь захист щоб не розрядити їх нижче хоча б 2,5В (в ідеалі 2,75-3В), і з захистом від короткого замикання, якщо б щось замкнуло в схемі авто. Для цього використав плату захисту яка монтується в акумулятори типу 18650.

BMW на радіокеруванні

В автономному використанні плат є один нюанс, їх треба примусово виводити з режиму коли спрацював захист в робочий режим, для цього я поставив додаткову кнопочку. Кнопка в корпусі зафіксована клеєвим пістолетом.

BMW на радіокеруванні

Схема під’єднання плати:

Zahist_Li-Ion

 

Алгоритм роботи наступний. Ставимо акумулятори в відсік, вмикаємо живлення, і короткочасно натискаємо кнопочку (в деяких платах, які мені потрапляли цього не треба робити коли вольтаж акума в діапазоні 2,75-4,1В) і бавимось машинкою. Якщо акум сяде машинка просто різко перестане їхати, тоді заряджаємо акмулятори і ставимо в машинку, вмикаємо живлення і тоді вже точно треба натиснути кнопочку.

Після такої переробки машинка стала динамічнішою, їздить на одному заряді акумів явно довше ніж на батарейках.

23.04.2015 14:31 Автор: Vasya_F Хіти: 476

Пінгбеки заборонені, лише коментарі.

Напишіть відгук