Електроніка → Літієве живлення – радіокерованому авто
Має мій син улюблену автомодель на радіокеруванні, бавиться нею, буквально, кожен день. Цікава машинка, досить динамічна, копійна, лише має невеликий недолік, у вигляді живлення від 3-х батарейок формату AA. Як не крути, незважаючи навіть на помірний апетит по живленню даної машинки, в порівнянні з іншими, батарейок на довго не вистачає, навіть “дюраселів”.
Можливо, не так бажання збільшити тривалість їзди, як бажання не зв’язуватись з покупкою батарейок та їх викиданням потім, спонукало мене вдосконалити це авто для переходу на літієві акумулятори формату 14500.
Початкове живлення моделі 3*1,5В=4,5В, при розряджених батарейках, що авто ще їде одержимо 0,8*3=2,4В. Тобто, діапазон 2,4-4,5В, діапазон ж напруги одного літієвого акума 2,5-4,1В. На практиці було перевірено, що авто справді гарно працює від такого вольтажу, залишилось діло за модифікацією моделі.
Суть модифікації полягає в переробці відсіку батарейок, для паралельного з’єднання літієвих акумів. Стосовно кількості акумуляторів, зупинився на двох, оскільки таку кількість зручно заряджати (зарядка на 2 акумулятори).
На фото видно вже перероблений відсік де в крайніх комірках розміщуються акумулятори в одному напрямку, середній – незадіяний.
Оскільки, в мене акумулятори незахищені, то треба якийсь захист щоб не розрядити їх нижче хоча б 2,5В (в ідеалі 2,75-3В), і з захистом від короткого замикання, якщо б щось замкнуло в схемі авто. Для цього використав плату захисту яка монтується в акумулятори типу 18650.
В автономному використанні плат є один нюанс, їх треба примусово виводити з режиму коли спрацював захист в робочий режим, для цього я поставив додаткову кнопочку. Кнопка в корпусі зафіксована клеєвим пістолетом.
Схема під’єднання плати:
Алгоритм роботи наступний. Ставимо акумулятори в відсік, вмикаємо живлення, і короткочасно натискаємо кнопочку (в деяких платах, які мені потрапляли цього не треба робити коли вольтаж акума в діапазоні 2,75-4,1В) і бавимось машинкою. Якщо акум сяде машинка просто різко перестане їхати, тоді заряджаємо акмулятори і ставимо в машинку, вмикаємо живлення і тоді вже точно треба натиснути кнопочку.
Після такої переробки машинка стала динамічнішою, їздить на одному заряді акумів явно довше ніж на батарейках.
Пінгбеки заборонені, лише коментарі.
Напишіть відгук
Ви мусите увійти, щоби коментувати.