Електроніка → Калькулятор номіналу резисторів з кольоровим маркуванням

Не знаю як хто, а я хоч і давно займаюсь електронікою, проте не можу повністю запам’ятати кольорове маркування резисторів. Тому для визначення номіналу резисторів приходиться  користувався давно відомими табличками розшифрування кольорового маркування. Користувався, і не дивлячись на незручність табличок, не задумувався про якісь інші варіанти.

Випадково, шукаючи інформацію в І-Неті наткнувся на чудовий, з моєї точки зору, “девайс” – це був дисковий калькулятор номіналу резисторів. Малюнок друкувався на папері, вирізався і скріплювався віссю. На жаль автора тієї статті не пам’ятаю. Сам калькулятор являє собою набір дисків, які обертаються один відносно одного і розрахований на резистори з 4-х і 5-ти смужковим маркуванням резистора. В ньому є три диски з цифрами і один диск з множниками.

Користуватись калькулятором дуже просто: виставляємо кольори в одну лінію так як на резисторі і читаємо по цифрах номінал. При вирахуванні номіналу 5-ти смужкового резистору просто не враховується один диск. Даний калькулятор не враховує останню смужку з класом точності резистора, але значення відхилення рідко потрібні.

Завантаживши креслення такої штуковини, вирішив що її можна дещо вдосконалити. Відредагував кольори (фіолетовий з синім мало чим відрізнялись), на маленький диск додав ще три множника: 1; 0,1; 0,01 Ом, розвернув цифри перпендикулярно до лінії радіусу та ін.

Конструктивно я виготовив калькулятор наступним чином. Малюнок роздрукував кольоровим лазерним принтером на білій клейкій плівці oracal, потім його наклеїв на жорстку пластикову плівку (обкладинки для документів, що зшиті пружинками), а зверху наклеїв прозору клейку плівку oracal, для захисту рисунку від стирання.

 

Потім кружки вирізав, і насадив їх на вісь – маленький цвяшок, з верху закріпив клейовим пістолетом декоративну металеву накладку (зняту з плюсового кінця пальчикової батарейки :). Самий більший кружок має з іншої сторони невеличку шпаргалку по розшифровці маркування резисторів.

Надіюсь, комусь стане в пригоді така штука.

 

15.10.2012 12:11 Автор: Vasya_F Хіти: 2143

Пінгбеки заборонені, лише коментарі.

Напишіть відгук