Електроніка → Акустика на стареньких динамічних головках

Колонка

Перебираючи старі полиці знайшов в себе декілька, ще радянських, паперових динаміків. Не хотілось їх далі тримати, але і викинути було шкода. Довго не думаючи, наслухавшись про якісне звучання на середніх і високих частотах старих паперових динаміків,  вирішив виготовити з них колоночки-сателіти для роботи в парі з невеличким сабвуфером. Останній, вже давно виготовлений і працює з сателітами у вигляді простих комп’ютерних колонок, гідною заміною яким, мали послужити нові колонки.Динаміки з яких планувалось виготовити колонку: 2ГД- 36, 3ГД- 38Е, 3ГДШ-1. Перший динамік – високочастотний, два інші широкополосні. Оскільки дані широкополосні динамічні головки призначені для роботи в  відкритих акустичних системах, я теж вирішив робити саме таке їх акустичне оформлення.

Схема ввімкнення головок дуже проста: 3ГД- 38Е і 3ГДШ-1 ввімкнені в паралель, а  2ГД- 36 через самий простий фільтр ВЧ – конденсатор .

Колонка

В якості матеріалу корпусу обрав наявну в себе фанеру 8 мм. Вимірявши динамічні головки визначив габарити акустики, які є наступними (ВхШхГ): 400х195х130 мм (без врахування товщини (8 мм) передньої декоративної панелі). Стінки корпусу з’єднані за допомогою планок, шурупів і клею ПВА.

Колонка

Ззовні акустичні системи відшліфовані покриті трьома шарами лаку. Щоб не було видно стареньких динаміків і для захисту від пилу служать декоративні грилі виготовленні з тієї ж 8 мм фанери. Торці фанерного листа грилю з декоративних і акустичних міркувань дещо скошені. Фанера обтягнута акустично прозорою тканиною, яка кріпиться до фанери будівельним степлером.  Задня панель виконана з ДВП 4 мм в якій є отвори і розміщений роз’єм для під’єднання кабелю.

Колонка Колонка

Кілька слів про звучання. Я не чекав особливої якості звуку від цих простих колонок, але ввімкнувши їх був приємно вражений їх звучанням,  звук чіткий, приємний, особливо в СЧ та ВЧ діапазоні, і набагато кращий ніж в відносно дешевих комп’ютерних колонках які працювали з сабом до цього часу.

Колонка

Часто, такі динаміки, які я використав, доробляють, з метою покращення якості звуку, шляхом просочування дифузора і його підвісу спеціальними речовинами, такого я не робив. В подальшому можливо і поекспериментую з модифікацією даних динамічних головок.

Колонка

20.11.2012 11:42 Автор: Vasya_F Хіти: 2855

Пінгбеки заборонені, лише коментарі.

Коментарів 5

Напишіть відгук