GNU/Linux → Відновлення grub2 з допомогою Super Grub2 Disk

Працює – не чіпай!
Золоте правило адміна.

Вчора, вперше за останній час, з’явилося бажання щось зробити/запрограмити. Оскільки питання спаму на velo-stalker.if.ua уже давно мене дістало, вирішив зайнятися саме ним. Ото ж, зробив повну копію даних і залив на свій домашній сервер, зайшов на нього по SSH і побачив, що з’явилися оновлення для ядра і т.п. Оскільки оновлення займають хвилини дві, запустив aptitude upgrade, це була ключова помилка 🙂

Після оновлення, потер старі ядра (які справді не використовувалися) та перегрузив сервак. Звісно він уже не запустився.. переклацнув монітор і побачив таку картину:

file not found
grub rescue>

Розуміння того, що попрацювати над сайтом в найближчий час не доведеться, прийшло одразу. Знайшов стару клавіатуру, підключив

grub rescue> help
file not found

біда, навіть стандартні команди не парцюють

grub rescue> ls
(hd0,1) (hd0,2) (hd0,3)

уже прогрес, за допомогою ls переконався, що образи ядер на місці, і все більш менш в порядку

grub rescue> ls (hd0,1)\boot\grub

а ось тут вивід здивував, каталог містив лише grub.conf, а де ж всі модулі??

На сервері немає привода DVD, з якого було б можна завантажитися, тому гуглив щось про usb flash (закидати туди повноцінну систему, теж бажання не було).

Нарешті натрапив на Super Grub2 Disk, те що треба! По лінку можна завантажити ISO образ, і записати його на флешку (у мене вона бачиться як /dev/sdс):

sudo umount /dev/sdс1
sudo dd if=super_grub2_disk_hybrid_1.99b1.iso of=/dev/sdс

Завантажуємося з USB flash

Super Grub2 Disk

Пункт Detect any operation system дозволив повноцінно завантажити систему на сервері, після чого було банально перевстановлено загрузчик (grub-install) й робота налагодилася.

P.S.
Схоже, що дана проблема, це все ж глюк оновлення, ібо ніякі модулі я власноруч не видаляв!

03.02.2012 12:30 Автор: Strange_V Хіти: 426

Напишіть відгук