Редактори й обробка → Маски шару в GIMP
Уже доволі довгий період я опрацьовую проявлені з RAW фото виключно в GIMP. За цей час звик до нього настільки, що сівши за фотошоп, не зміг взагалі в ньому працювати. Отож, сьогодні хочу поділитися простим прикладом застосування масок шару в даному редакторі.
Маски шару — це надзвичайно потужний інструмент, частково я розповідав про нього у нотатці «Портрет швидкого приготування з GIMP», там маска застосовувалася при обробці шкіри лиця. Тепер же мова ітиме про застосування маски для покращення чорно-білого портрета та тонування його ж.
Для прикладу візьмемо такий от знімок красивої дівчини:
Хочу відмітити, якщо потрібно працювати зі шкірою, то я роблю це на початковому етапі, до переведення в ч/б. По перше — це банально зручніше, по друге — пізніше може знадобитися кольоровий варіант знімка, а обробляти його заново мені буде лінь. В даному випадку коригувати нічого не потрібно, переводимо в ч/б.
В принципі, на цьому можна зупинитися, але такий знімок мені не подобається, ібо desaturate має, як на мене, один недолік, при його застосуванні фото втрачає контраст. Скоріш всього, це можна виправити кривими, але я роблю по іншому:
1. Дублюємо поточний шар (з ч/б знімком).
2. ПКМ → Додати маску шару (Add Layer Mask…) → Копія шару в градаціях сірого (Greyscale copy of layer), також ставимо галку Інвертувати маску (Invert mask).
Створюємо новий шар під поточним, й заливаємо його білим кольором. В результаті, зазвичай, ми отримаємо надто пересвічене фото, тому дублюємо наш чорно-білий шар (з маскою) ще раз.
Все, отримуємо от такий фінальний знімок:
Можливо хтось докорятиме, що ми втратили деталі в світлих тонах, це так і є, але от таке моє авторське бачення 🙂
Тонування ч/б портрета
Інколи до чорно-білого фото хочеться додати ледь помітний відтінок, або й два. Знову ж, я це роблю масками шару.
Завантажуємо знімок в GIMP, одразу дублюємо поточний шар й додаємо маску, як в вищенаведених прикладах, новий шар ще раз дублюємо й ставши на маску вибираємо з головного меню Колір (Color) → Інвертувати (Invert). Після чого замалюємо один шар тепло жовтим кольором, а інший, наприклад, темно фіолетовим:
В залежності від творчого задуму, режим перекривання шарів з маскою може бути або Звичайний (Normal) або Колір (Color).
P.S.
Довго роздумував, чи заслужує така доволі примітивна техніка того, аби про неї писати.. вирішив, нехай буде, може колись сам з цього посміюсь 🙂
P.P.S.
Два останні знімки показані тільки для прикладу, дане фото найкраще дивиться саме в ч/б, без якого б то не було тонування.
Коментарів 2
Напишіть відгук
Ви мусите увійти, щоби коментувати.
таке ж можна зробити в лайтрумі
, чи в фш)
правильно чорнобілимо і валимо тонування тіні\світло =)
от)
ну кожен робить по свому =)
Одного результату, часто можна досягти багатьма способами))
Й кожен спосіб, має різні степені свободи =)