Механіка → Досконала машина для вмілих рук, або станок для вишивання

станок для вишивання

Дивно якось буває, зображення з малим розширенням та значною піксельністю, іноді трішки кривувате без чітких граней об’єктів, користується дуже великою популярністю, а також значною матеріальною цінністю. Мова йде про вишивку. В сучасному світі де можна отримати надзвичайно якісні і чіткі зображення будь чого, вишивка, як і колись, користується великою пошаною. А справа тут не просто в зображенні чогось, а в старанні і великому вкладенні сил для отримання хорошого результату, крім того вишивка це щось більше ніж просто картина, в ній ніби є душа  майстра який її вишиває.Я дуже люблю вишивку і поважаю людей які її вишивають, бо ця робота потребує вміння і дуже багато терпіння, крім того, сама вишита картина має щось, що притягує погляд.

Стосовно процесу вишивання. Більшість людей вишивають тримаючи канву (тканину для вишивання) просто в руках, дехто вишиває на спеціальних пяльцях, які теж тримаються в руках, і дуже мало хто на досить рідкісному засобі який значно може полегшити вишивання – станку для вишивання.

Моя дружина теж захоплюється вишиванням. Одного разу вона прийшла до мене з питанням чи я можу зробити щось схоже до зображеного на показаному нею фото. На фото був станок для вишивання. Зібравши інформацію про такі станки було прийнято рішення зробити його самому, тому що  продаються вони дорогувато, а нічого дуже складного в ньому немає, крім того є можливість зробити станок суто під себе. Такий станок дозволяє розвантажити і звільнити руки, тому стає можливим вишивати обома руками зразу, не розвертаючи голку знизу, для цього є спеціальні двохсторонні голки, але в мене дружина так само вишиває і звичайною голкою. Крім того на станку можна розмістити все необхідне для вишивання, в даний момент, обладнання і одним рухом відставляти все разом вбік коли треба відірватись від вишивання.

Матеріалом станка служать дерев’яні планки 28х15 мм, засобами кріплення гвинти М5 з шайбами, гайками-барашками, та шурупи. При виборі матеріалу керувався забезпеченням максимальної легкості конструкції і доступності матеріалу.

станок для вишивання

Конструкція складається з каркасу і самої рами для вишивання (пялець). Пяльця мають максимальні розміри 430х320 мм і складаються з бокових планок та верхньої і нижньої поперечини з пластикової трубки діаметром 16 мм. В середині в трубку вставлений штир з різьбою М5, і деревяні втулки-проставки для центрування штиря в трубці.  З пластикової трубки діаметром 20 мм виготовлені кліпси для закріплення канви на рамі. Трубчасті поперечини рами обмотані лейкопластерною стрічкою для надійної фіксації канви. Розмір пялець, по висоті,  можна регулювати шляхом переставлення поперечних трубок в різні отвори бокових планок.

станок для вишивання

Каркас рами  зроблений трішки нахиленим на вишивальницю, чим забезпечується краща стійкість всієї конструкції. Пяльця до каркасу кріпляться за допомогою проміжних планок і дерев’яних шайб-вставок. Проміжні планки мають плечі різної довжини а також самі ці планки можна закріпити до каркасу, на вибір, в трьох місцях, цим забезпечується значна гнучкість налаштування конструкції. Дерев’яні шайби-вставки, не дивлячись на їх непримітність, дозволяють повертатись рамі з канвою на 180 градусів, наприклад, для зав’язування ниток з тильної сторони вишивки. Спочатку в конструкції вони не були передбачені, але вони є справді необхідними.

станок для вишивання станок для вишивання

Вся конструкція гарно відшліфована і покрита 2 шарами лаку.  На станку розміщені різні конструктивні елементи які дозволяють підвищити функціональність станка, також можна прилаштувати ще щось, наприклад,  можна закріпити настільну лампу для освітлення місця роботи. Загалом, каркас є досить жорсткою і стійкою конструкцією.

станок для вишивання

На фото нижче можна побачити стаканчик для ниток та меблевий магніт для різних металевих дрібничок. Стаканчиків є два один для ниток, один для сміття, вони кріпляться до станка за допомогою канцелярських біндерів, що дозволяє їх надійно зафіксувати і водночас легко знімати, коли це необхідно.

станок для вишивання

На рамі з канвою  зліва і справа  є спеціальні маленькі неодимові магнітики для тимчасового кріплення голки.  Також на фото видно стаканчик для сміття, та  меблевий магніт для зберігання ножиць.

В процесі експлуатації станка виявилась деяка незручність. При вишиванні великих вишивок виникає необхідність в горизонтальній натяжці канви, для цього дружина приспособила кліпси від фіранок і резинки. В майбутньому планую якось вдосконалити горизонтальну натяжку, бо резинки слабкі і часто рвуться, та і конструктивно виглядають якось не гарно.

станок для вишивання

На гвинти, які скріплюють вишивальну раму з проміжними планками та проміжні планки з великим каркасом, надіті граверні шайби, які не дають гайкам розкручуватись при частому налаштуванні рами і забезпечують стабільний прижим рухомих деталей одна відносно одної.

На станку можна закріпити схему вишивання, це робиться за допомогою біндерів зверху до великої рами або зліва чи справа до рами з канвою, в залежності від потреби і зручності.

станок для вишивання

станок для вишивання

Деколи буває, що коли щось задумуєш, то здається, ніби, воно буде дуже ефективне, зручне, значно полегшить роботу, тобто очікуєш від нього дуже багато, а коли починаєш ним користуватись то очікування не виправдовуються. Але на щастя це не стосується даного виробу. Дружина була дуже рада такому допоміжному засобу, і за її словами, від значно полегшив її роботу, чи то відпочинок :), а я радий, що вона рада.

26.08.2012 10:53 Автор: Vasya_F Хіти: 3327

Пінгбеки заборонені, лише коментарі.

Коментарів 2
  • Тетяна

    Ваша дружина повинна вам гарнесенько віддячити за таке приладдя, бо Ви справді зробили нелегку роботу, яку може зробити далеко не кожен, та і для дружини, як вишивальниці – це ВЕЛИЧЕЗНЕ полегшення роботи. Браво Вам!

    • Vasya_F

      Дякую за схвальний відгук. Все було задумано щоб полегшити роботу, оскільки бачив як неоптимізовано виглядає процес вишивання в звичайному вигляді.

Напишіть відгук