Електроніка → Сабвуфер для авто

Сабвуфер

В попередній статті я розказував про підсилювач для сабвуфера, в цій же розкажу про сам сабвуфер. Його основою стала радянська динамічна головка, яка давно лежала на полиці, чекаючи своєї участі. Корпус виготовлений з залишків старих меблів – 16 мм ДСП. Форма корпуса була вибрана з огляду найкращого розміщення в салоні типу хетчбек – за задніми сидіннями.Конструкція розраховувалась в програмі JBL SpeakerShop з метою одержати найкращі характеристики сабвуфера. Тип оформлення – фазоінвертор, з двома портами.

Сабвуфер

Вся конструкція збиралася за допомогою шурупів і клею “Рідкі цвяхи”, крім того всі внутрішні стики промазані силіконовим герметиком. Всередині передбачено розпірку для підсилення жорсткості між верхньою, нижньою і задньою стінками конструкції.  Корпус зверху обклеєний сірим ковроліном, в якості клею використав “Клей 88”. Трішки виникла проблема з фазоінверторними трубами. Оскільки труб необхідного діаметру не виявилось, прийшлось їх виготовляти самому. Матеріалом послужив звичайний ватман.  На оправу (в моєму випадку картонна труба, обмотана тонким пластиком і зверху ще харчовою пакувальною плівкою) змащену, наприклад силіконовим маслом, намотуємо п’ять шарів ватману, кожен шар поступово і ретельно просочуємо епоксидною смолою. Для отримання фланця на одному з кінців труби намотано в декілька шарів 15 мм  смужку ватману. Вся конструкція, я б сказав, надмірно просочувалась епоксидною смолою. Після висихання смоли таку трубу можна різати, шліфувати, фарбувати, так як пластикову. Труби пофарбовані в три шари чорною глянцевою фарбою і вклеєні в корпус теж на “Рідких цвяхах”.

Сабвуфер

Сабвуфер Сабвуфер

Слід попіклуватися про акустичну заглушеність корпусу з середини. Для цього на всі стінки крім передньої наклеєні листи ковроліну (такого як ззовні) і мати з синтепону, крім того ще розміщений один, добре розпушений мат, в середині простору корпусу.

Сабвуфер

Для захисту динаміка від пошкоджень служить імпровізований гриль, виготовлений у вигляді чотирьох дуг, зігнутих зі сталевого дроту діаметром 4 мм і пофарбованого в чорний колір. Кріпляться дуги в корпусі завдяки ненаскрізним отворам в корпусі, в які  дуги вставляються зі значним зусиллям.

Характеристики виготовленого сабвуфера:

1. Максимальна паспортна потужність – 75 Вт;

2. Ефективний діапізон робочих частот (по рівню +/-6 дБ) – 28- 1000 Гц;

3. Рівень чутливість – 86 дБ;

4. Номінальний електричний опір – 8 Ом;

5. Обєм – 38 Л;

6. Габаритні розміри – 460х380х368 мм.

Декілька слів про звучання сабвуфера в парі з підсилювачем . Після першого ввімкнення я зрозумів що робота пройшла не даремно, такої глибини басу від окремих динаміків  досягти дуже важко, ну хіба використати їх якісного класу, великого діаметру, та правильного встановлення в авто. Також я зрозумів, що шумоізоляція авто має бути на високому рівні, в мене вона виявилась слабкою, хоча для свого віку моє авто ще досить в непоганому стані. Це проявляється в присутності сторонніх шумів при русі машини (двигуна, коліс, підвіски), що спотворює звукову картину, маскуючи баси та вібрації інтер’єру авто від коливань низької частоти, що створює саб. Загалом я дуже радий результатом даного проекту.

29.07.2012 10:56 Автор: Vasya_F Хіти: 1123

Пінгбеки заборонені, лише коментарі.

Напишіть відгук