Web → WordPress плагін фотогалереї SV Gallery

Після переїзду на WordPress серйозно задумався, що робити з галереєю фотознімків. Використовувати стару можливості не було, ібо вона частина всього движка, тому єдиний варіант — знайти чи написати нову.

Flash галереї відкинув одразу, хоча вони й красиві.. але flash я недолюблюю. Спробував декілька готових плагінів й самостійних галерей, та усюди були певні недоліки. Тому вирішив писати щось своє (полюбляю велосипеди =), тим більше, що це непогано «прокачає» навички написання WP плагінів.

Фронтенд

В моєму баченні, фотогалерея повинна бути динамічною, тому вибираю активне використання можливостей JavaScript (з бібліотекою jQuery), тим більше, що уже писав схожу річ для vlasenko.if.ua.

Серверна частина форнтенду, не вдаючись в деталі, складається з декількох методів, що відповідають на AJAX запит й повертають список альбомів чи знімків. Весь HTML вигляд формується уже на стороні клієнта, засобами JavaScript (звісно використовуються стилі CSS).

Особливістю даної галереї є те, що вона намагається максимально використати доступний простір (розширення вашого екрану), тому при різному розмірі вікна браузера, на одну сторінку завантажується різна кількість знімків. Відповідно при зміні розміру вікна чи перемиканні на fullscreen (F11) — галерея перевантажує зображення. При перегляді одного фото, його розмір теж підстроюється під доступний простір.

Також для зручності доступні гарячі клавіші:

стрілки , — попередня й наступна сторінка відповідно (попереднє, наступне фото);

, Esc — повернутися до перегляду альбомів;

Space — перехід до наступного знімку;

ролик мишки — також здійснює перехід до попередньої чи наступної сторінки (попереднього чи наступного знімку).

Бекенд

Написання адмінки, як завжди, займає вдвічі, а то й втричі більше часу ніж фронтенд. Отож, плагін додає новий елемент в меню WordPress, він містить три підпункти: головна сторінка, альбоми й додати знімки.

На головній сторінці наразі відображається статистика альбомів й знімків та інформація про доступність каталогів (чи існують, чиє права на читання й запис).

 

На даній сторінці відбувається управління альбомами, можна редагувати інформацію, пересортувати, видалити чи додати новий альбом.

Перегляд та редагування знімків альбому (детальніше у відео).

Ось тут безпосередньо відбувається завантаження знімків у обраний альбом.

Мультизавантаження знімків відбувається через flash завантажувач (особливо вибирати не доводиться), одразу створюються ескізи (превюшки) потрібного розміру за допомогою утиліти convert, яка міститься в пакеті ImageMagick, застосовується невелике покращення різкості (лише для ескізів).

Комерційна пропозиція

Дана фотогалерея може бути придбана у двох виглядах: «as is» як окремий плагін, та у вигляді фотоблогу. Останній варіант передбачає можливість зміни дизайну та функціоналу як фотогалереї, так і блогу в цілому. Також комерційний варіант по замовчуванню має дещо розширений функціонал.

Всі побажання і пропозиції очікую за адресою strange_v пес notes.if.ua.

P.S.
Сама галерея знаходиться тут notes.if.ua/gallery. Відео, як усе влаштовано:

UPD:
У плагін додано віджет «Нове у галереї», який виводить вказану кількість останніх (за датою) знімків з галереї.

Теги: , ,
04.10.2011 21:21 Автор: Strange_V Хіти: 1039

Коментарів 6

Напишіть відгук