Мандрівки → Похід на гору Говерла

Вершина гори Говерла

В неділю 29 травня, після успішного проведення всеукраїнської акції Велодень, було вирішено «пробігтися» на Говерлу. Так історично склалося, що жоден з учасників ще не був на найвищому в Україні двохтисячнику і це потрібно було виправити.

Виїзд плануємо з самого рання, а точніше ще вночі в 4:00. Хоч це й завадило нормально виспатися, але потім принесло значну користь.

З Франківська вирушаємо втрьох Kriska, Vasya_F, я (Strange_V), ще два учасника нас очікують в Яремче. Чи то ми погано порахували час в дорозі, чи просто Vasya_F активніше тиснув на педаль газу, але в Яремче ми потрапляли явно швидше очікуваного, отож прийшлося розбудити наших колег й повідомити про швидший приїзд.

До бази Заросляк добралися десь в половині восьмої, залишили машину, і почали підйом. Погода була мінливою, сонце чергувалося з хмарами і вітром. Уже значно вище нас, піднімалось ще декілька людей, ми їх стабільно наздоганяли, але випередити не змогли. По дорозі мінімально перекусили, так як практично ніхто нормально не снідав.

Підйом на г. Говерла Підйом на г. Говерла

Як і при підйомі на Хом’як — натрапляємо на меморіальний камінь. Чергове нагадування про те, що іноді за красу гір доводиться дорого платити.

г. Говерла, меоморіальний камінь

Загалом підйом зайняв близько трьох годин (похилою стороною) й зовсім не був складним, чого інстинктивно очікуєш від гори висотою 2061 метра. Природа явно сприяла знімкуванню, небо було насичене красивими хмарами, гори місцями вкриті снігом, а на схилах розцвітали крокуси.

вид з г. Говерла вид з г. Говерла вид з г. Говерла

крокуси на г. Говерла крокуси на г. Говерла

вид з г. Говерла вид з г. Говерла

На вершині було малолюдно, дві групи туристів, одні з яких — іноземці, попросили їх зазнімкувати так, щоб було видно Петрос у фоні (не знаю якою мовою вони розмовляли, але все було зрозуміло).

В одинадцятій почали спуск з Говерли. Саме тепер ми пораділи, що хоч і не виспалися, але приїхали зранку. По перше, погода почала псуватися, грозячи непоганою зливою, по друге, нам на зустріч рухалося багато «паломників». Дійшло до того, що на стежках утворювалися невеликі затори =).

Весь спуск зайняв півтори години (стрімкішою ділянкою), внизу повернули до ріки, де знову перекусили, познімкували, добралися до транспорту і вирушили у Франківськ.

На кінець приберіг ось таку панораму:

панорама з Г. Говерла

02.06.2011 09:56 Автор: Strange_V Хіти: 1416

Коментарів 8

Напишіть відгук