Web → Облік фінансів клубу «Velo–Stalker»

Клуб «Velo–Stalker»

У не зовсім далекому 2008 році, невелика група людей, яким набридло мандрувати самим, взялась за організацію клубу під назвою «Velo–Stalker» (ця історія вартує окремої розповіді, та зараз не про це). Ближче до кінця 2009 року, у нас з’явився свій сайт, й ми закинули групу Вконтакті. В подальшому, були запроваджені невеликі членські внески, й я пообіцяв написати програму, що їх облікуватиме. Обіцянку виконано!

Трохи історії

Одного разу натрапив на статтю Создание простой MVC-системы на PHP 5, в коментарях казали, що приклад доволі сирий, можна зробити й краще.. але мені дуже набридли тодішні мої велосипеди, захотілось нового =). Почав розбиратися, й архітектура MVC (Model–View–Controller, Модель–Вигляд–Контролер) мені припала до душі, так, як наводила певний порядок у коді.

Для Моделі використав клас, який успадковує mysqli й розширив його необхідними методами. Як Вигляд — підійшов Smarty, хоча це й монстроподібний проект, але працює він доволі швидко. Контролер — це код основної логіки, саме він в результаті отримує запит користувача, забирає в Моделі необхідні дані і віддає їх на відображення у Вигляд.

Як наслідок тодішніх експериментів й народився notes.if.ua, він використовує ту ж архітектуру MVC, але має стареньке ядро. Тоді ж я ознайомлювався з WordPress, й виявилося, що notes відпрацьовував в 6 разів швидше при запиті головної сторінки, а на окремих статтях виграш був ще більший (звісно проекти не можна було порівняти по функціональності, але я кодив лише те — що було потрібне).

При написанні VSF (Velo–Stalker finance) вирішив не відходити від традиції, тим більше, що уже писав щось віддалено схоже — програму обліку матеріальних цінностей (телефони, КПК і ін.) за працівниками організації.

Основне завдання програми — облікувати прихід і витрату коштів, та на основі цих даних генерувати звіти. Також вести перелік членів клубу, та мінімальної інформації про них. Далі декілька скріншотів.

Рух коштів Редагування документа

Тут показано рух коштів за період (прихід/розхід), будь який документ можна відредагувати чи видалити. По кожній з цих дій ведеться лог, тобто зберігається попередній стан документа й вказується, хто й коли зробив зміни. Галка контроль — не дасть провести документ, що спричинить від’ємні залишки.

Перелік ЧК

Перелік учасників клубу й інформація про них (всі імена вигадані, будь які співпадіння — випадковість).

Звіт по внесках Доходи й витрати

Звіт по членських внесках, по якому можна вичисляти неплатників =) та звіт по загальних доходах/витратах за рік.

Відео, як усе це виглядає в роботі:

Під час написання VSF поновив свої навички програмування, пригадав деякі нюанси при роботі з stored procedure та натрапив на нові. Також, нарешті розібрався з курсорами в MySQL, їх реалізація мене не надто потішила.. але працювати можна.

Теги: , , ,
22.03.2011 10:49 Автор: Strange_V Хіти: 479

Коментарів 2

Напишіть відгук