Залізо → Acer Aspire One 521 – маленький нетбук з великими можливостями

Acer Aspire One 521

Давно з дружиною хотіли придбати нетбук, оскільки часто десь їздимо, подорожуємо. Також, як кажуть, щоб у сім’ї була злагода повинні бути любов, повага, взаєморозуміння і два комп’ютери :). Тому в якості другого комп’ютера ми обрали нетбук, а саме Acer Aspire One 521 з 10.1” дисплеєм.

Чому я обрав саме цей нетбук серед великого різноманіття моделей? Мені він здався самим оптимальним вибором з точки зору продуктивності роботи, функціональності і ціни. Далі коротко опишу чим же цікава дана модель.

Фактично Acer Aspire One 521 це відповідь AMD на Intel Atom. За довгий проміжок часу від початку 2008 року до сьогоднішнього дня, нетбуки від Intel набули широкої популярності. Апарати з діагоналлю екрана 10 дюймів хоч і не відзначалися продуктивністю, проте відрізнялися дуже тривалим часом роботи від батареї і невисокою ціною. До цієї пори, у компанії AMD не виходило нормально закріпитися на цьому ринку.

Практично всі виробники нетбуків використовували в своїх продуктах платформу від Intel. Апарати на платформах від AMD становили рідкісні винятки. Причина тому одна: енергоспоживання процесорів від AMD виявилося настільки великим, що нетбуки на їх основі могли працювати від батареї не більше чотирьох годин. У порівнянні з апаратами на платформі Intel, які цілком здатні в реальних умовах протриматися від п’яти до восьми годин, це дуже мало.
Але, схоже, AMD вдалося переконати Acer дати їй другий шанс у боротьбі проти Intel. Компанія Acer розробила повністю новий корпус і випустила новий нетбук Aspire One 521. На нього встановлено низьковольтний процесор Athlon II Neo, на платформі AMD Nile, а також ATI Radeon HD 4225.

Специфікація мого нетбука наступна:

Корпус, в Aspire One 521 відрізняється від попередніх моделей нетбуків компанії на платформі Pine Trail, досить міцний і має хороший дизайн.

Acer Aspire One 521 Acer Aspire One 521

Дуже зручним є можливість відкриття дисплею практично на 180 °, що дозволяє оптимально його налаштувати для роботи. Петлі добре утримують екран, а кришка матриці має відмінний вигляд з нанесеним на неї логотипом Acer і Aspire One. Правда, вона має глянцеве покриття яке швидко накопичує відбитки пальців. Для чистки нетбука в комплекті є спеціальна ганчірка. Ще про глянець, глянцеве покриття має дисплей і рамка навколо нього.

Acer Aspire One 521 Acer Aspire One 521

Набір портів майже стандартний для нетбуків. Майже, тому що Aspire One 521 крім стандартних портів має HDMI-вихід (відеота аудіо, з підтримкою HDCP), яким він зобов’язаний вбудованій ATI HD 4225. Одночасне виведення зображення через VGA і HDMI неможливий, зокрема тому, що Acer розташувала відповідні порти дуже близько один до одного, що HDMI і VGA кабелі просто заважають один одному.

Acer Aspire One 521 Acer Aspire One 521

Із стандартних портів: 3 порти USB 2.0, кардрідер і два аудіо роз’єми. Адаптер ethernet (Atheros AR8152) дозволяє використовувати тільки Fast Ethernet (100 Мб / с), однак бездротовий модуль (Atheros AR5B95) має підтримку останньої версії стандарту 802.11n. Також ноутбук може порадувати модулем Bluetooth 3.0 + HS (high speed).

Ні спереду ні ззаду немає ніяких портів. Зліва: VGA, HDMI, USB, кардрідер. Праворуч: навушники, мікрофон, 2 USB, роз’єм живлення, роз’єм для замка Kensington, LAN.

Веб-камера 1,3 Мп може робити знімки з роздільною здатністю 1280 х 1024 (4:3) і записувати відео в VGA якості (640х480). Це непоганий варіант оскільки в більшості випадків в нетбуках стоять камери 0,3 Мп.

Клавіатура  стандартна для нетбуків, особливих незручностей  практично нема, хіба що відсутність додаткової цифрової клавіатури 🙂 і маленькі курсорні клавіші. Ще є деяка особливість – це дуже вузька область для долонь під клавіатурою. Декому це може виявитись незручним, хоча я особливого дискомфорту не помітив. Клавіші F і J мають маркуванням для сліпого набору.

Acer Aspire One 521 Acer Aspire One 521

Тачпад з підтримкою жестів. Присутній скролінг двома пальцями. Поверхня сенсорної панелі виконана в одному стилі і покритті з областю для долонь. Кнопки тачпаду мають зручний глибокий хід.

Acer Aspire One 521

Дисплей  діагоналлю 25.6 см (10.1 дюймів) має рідну роздільну здатність 1024 х 600 (WSVGA), стандартне для нетбуків. Контрастність екрана досить непогана. Глянцеве покриття покращує візуальне сприйняття кольорів.

Acer Aspire One 521 Acer Aspire One 521

За інформацією від Acer, у нетбуці встановлений High Brightness дисплей з високою яскравістю (200 nit) і LED – підсвіткою. Глянцевий екран робить кольори більш яскравими, однак має значні незручності при використанні на відкритому повітрі. Всі об’єкти, розташовані перед екраном, відображаються в ньому. Я на вулиці фактично не працював, тому не можу точно по цьому щось сказати. Лакована рамка навколо дисплею теж притягує пилюку і відбитки пальців. В нетбуці глянцевим, як я казав, є дисплей, рамка навколо нього, і зовнішня кришка дисплею. Ці поверхні хоча і є глянцевими, не викликають особливих нарікань, окрім рамки навколо дисплею, на ній чомусь дуже видно відбитки пальчиків.

Горизонтальні кути огляду нетбука від Acer дуже хороші – 60 °. А от вертикальні кути, залишають бажати кращого. При відхиленні на 10 ° вниз або на 25 ° вгору картинка відразу темніє або світлішає і інвертується колір. Майже, як у всіх аналогічних панелей, при вигляді зверху зображення більш-менш прийнятне а знизу інвертується і стає досить неякісним.  Така картина, в принципі, спостерігається майже у всіх нетбуках. Як я вже казав, зручним є можливість відкриття дисплею практично на 180 °.

Ззаду  нетбук має вигляд, що показаний на наступному фото. Є загальна панель для доступу до  нутрощів нетбука.

Acer Aspire One 521

Продуктивність роботи. У Aspire One 521 встановлений процесор AMD Athlon II Neo K125 (1.7 Ггц, 45 нм). Цей процесор базується на мобільній платформі Nile, офіційно представленої у квітні 2010 року. Пам’ять DDR3 в порівнянні з DDR2, що зазвичай використовуються в нетбуках, відрізняється більшою енергоефективністю, так як при роботі їй потрібна менша напруга, тобто вона є економічнішою.

Одноядерний процесор має кеш другого рівня об’ємом 1 Мб і максимальну споживану потужність 12 Вт. Він підтримує 64-біт.

У Aspire One 521 встановлено інтегрований графічний процесор ATI Radeon HD 4225 з пам’яттю об’ємом 348 Мб. Графічний процесор підтримує Direct X 10.1, що в принципі все одно не дає потужних ігрових можливостей цій карточці.

Процесор AMD Athlon II Neo K125 працює значно швидше ніж Intel Atom. У деяких процесорних тестах результат K125 (1.7 Ггц) в три рази перевищує результати Atom’а. Якщо нетбук на N450 отримує 550 очок в тесті одного ядра Cinebench R10 Single, то K125 проходить його з оцінкою 1491. У shading тесті, коли до обчислень підключається відеокарта, система на AMD досягла значення оцінки в 1822 очки, тоді як Pine Trail з його GMA 3150 отримує 290. Також результати тестів показують, що продуктивність нетбука на платформі від AMD відповідає рівню апаратів з Intel Core 2 Solo SU3500 (одне ядро) або Core 2 Duo SU9400 (два ядра). Ці тести я сам не проводив, а взяв готові дані з інших джерел. Таким чином, практично ми отримали нетбук з продуктивністю простенького субноутбука.

Більший рівень продуктивності процесора від AMD в сукупності з пам’яттю DDR3 означають,  що на нетбуці можна комфортно і швидко працювати. Немає ніякого дискомфорту при роботі, можна слухати музику, сидіти в Неті, навіть інсталити проги одночасно.  Індекс продуктивності за оцінкою Windows 7 становить 3,5 бали.

Acer Aspire One 521

Жорсткий диск встановлений в нетбук від Western Digital (модель WD2500BEVT-22A23) ємністю 250 Гб досить тихий навіть при активному читанні і записі даних.

Стосовно ігрових можливостей Aspire One 521 можна сказати, що він не призначений для ігор, хоча забезпечує більш адекватний ігровий процес ніж більшість систем на Intel .

Система охолодження Aspire One 521, в принципі, не шумна. Вона вимикається, коли нетбук працює без навантаження, однак при найменшій активності користувача вмикається. Шум вентилятора досить слабкий і не сильно заважає. Правда, при максимальному навантаженні коли він вмикається на повну потужність шум стає надокучливим. Вентилятор досить чітко реагує на зміну температури.

Температура. При офісному використанні нетбуку гріється слабо, без проблем можна тримати на колінах, навіть при значному завантаженні процесора температура корпусу залишається в комфортних для тримання на колінах нетбука межах.

Якість звуку вбудованих стерео динаміків цілком прийнятна. Чого можна від них чекати?… Вони розташовані знизу спереду нетбука і звук випромінюється вниз. Коли нетбук стоїть на твердій поверхні, то звук відбивається від неї і звучить нормально, а от коли апарат покласти на коліна, або ще гірше на диван, то звук значно слабшає і спотворюється. Деколи може здатись недостатньою гучність звуку вбудованих динаміків.

Час роботи від батареї – один з важливих для мене показників. Тому я довго вагався при виборі нетбука, тобто був вибір взяти повільний Atom з тривалим часом автономної роботи чи AMD з значно вищою продуктивністю але меншим часом автономної роботи. Взяв AMD :).

З увімкнутим безпровідним адаптером Wi-Fi нетбук в режимі перегляду фільму і сидіння в Неті, яскравістю дисплею на 3-ій позиції пропрацював 4 год 25 хв. В режимі читання книг, і перегляду документів при вимкнутому Wi-Fi, яскравості дисплею на 2-му положенні від мінімуму нетбук пропрацював 5 год 20 хв. Це не є аби який результат для Atom, але для нетбука з значно вищою продуктивністю це непоганий результат. В моєму Aspire One 521 стоїть батарея з 6-и комірок 4400 mA/год, бувають також 6-и комірочні  5600 mA/год, але комплектацію з такою батареєю в нас дістати дуже важко.

В комплект поставки нетбука входив сам нетбук, адаптер живлення, ганчірка з мікрофібри, інструкція з користування, диск з Linux, упаковка.

Acer Aspire One 521

В нетбуці спочатку стояв Linux, при чому не з графічним інтерфейсом, а у вигляді командного рядка. Я перерозбив вінчестер і встановив Windows 7. Драйвери завантажив з офіційного сайту (їх в комплекті з нетбуком не було).

З вище сказаного можу зробити висновок, що Aspire One 521 досить непоганий нетбук з продуктивністю значно кращою ніж у Intel Atom. Мені здається, Aspire One 521 на сьогодні не має конкурентів по продуктивності в своєму класі. І при ціні моєї комплектації 2900 грн (в інтернет магазині) він є досить привабливою покупкою. Я точно не жалкую що його придбав.

01.03.2011 13:49 Автор: Vasya_F Хіти: 1616

Коментарів 6
 • Strange_V

  Класно, ще б я так про нотік незабаром зміг написати))

 • Vasya_F

  Дякую, хотів написати короткий огляд а вийшов не такий вже і короткий 🙂
  Буду чекаю твого огляду, головне, щоб не було так як з тим ноутбуком, що ти раніше огляд писав.

 • Strange_V, прочитавши рядки

  >>Давно з дружиною хотіли придбати нетбук

  Подумав, ну ти і шустрий. )))))

  А то Василь )

  Огляд класний, фотки зачотні.

 • Хоча, щодо переваг глянцевої матриці би поспорив, на матовій зображення більш… “паперове”, мабуть. І при яскравому освітленні немає функції “дзеркала”, коли розглядаєш себе )

  Тенденція показує, що нинішні нетбуки перетворились в “справжні” комп’ютери, лишень малих розмірів.

 • Vasya_F

  to majesty, я і не заперечую переваг матової матриці, але глянцева має насиченіші кольори, може трохи більшу контрастність. Якби були варіанти цього нетбука з матовою і глянцевою матрицями я б не думаючи взяв би матову.
  І дякую за позитивні відгуки про огляд.
  З “Давно з дружиною…” цікава історія вийшла 🙂

 • Круто, відяха показала 3,5. У мене на роботі вбудована в мамку показує 3,3 ))

Напишіть відгук