Механіка → Столик під ноутбук

Столик для ноутбука

Недавно придбав нетбук і при експлуатації його вдома виявились деякі незручності. По-перше, не дуже зручно його тримати на колінах чи на ліжку, особливо якщо ще під’єднати мишку :), по-друге, якщо тримати нетбук на колінах чи класти на диван то не забезпечується нормальне охолодження, оскільки перекриваються вентиляційні отвори, то-третє просто хотілося якогось комфорту при роботі. Тому гостро постала необхідність в підставці чи столику для зручної роботи на кріслі, ліжку чи дивані. Глянувши готові рішення в інтернеті вирішив зробити столик сам.

До столика висувались наступні вимоги:

– компактність;

– легкість;

– можливість складання;

– фіксація в складеному і розкладеному положенні ніжок (щоб в складеному положенні можна було використовувати просто як щит на якому стоїть нетбук, наприклад поставити його з ноутбуком на ліжко а сидіти на підлозі);

– матеріал – натуральне дерево;

Проаналізувавши різні варіанти конструкції столиків, вирішив робити простий рівний столик ергономічної форми. Матеріал стільниці – фанера 8 мм, решти – планки 28х15 мм і 10х10 мм. Засоби кріплення: конфірмати, гвинти М6 з гайками, шайби, і шурупи. При виборі матеріалу керувався забезпеченням максимальної легкості конструкції і наявності матеріалу в мене. Все необхідне для виготовлення столика було в наявності, нічого спеціально не купляв.

Столик для ноутбука Столик для ноутбука

Стосовно конструкції, до фанерної стільниці кріпиться рамка, виготовлена з планок 28х15 м,м зібрана на конфірматах (єврошурупах). Вона додає жорсткості конструкції і служить для кріплення ніжок, які виготовлені з тих самих планок. Перемички ніжок зроблені з планки 10х10 мм. Вся конструкція додатково зібрана на клей ПВА і покрита чотирма шарами меблевого лаку, з шліфуванням кожного шару мілкою наждачною шкуркою. Шліфування останнього верхнього шару проводилось дуже акуратно і не сильно.

Столик для ноутбука Столик для ноутбука

В складеному стані ніжки столика фіксуються за допомогою магнітних меблевих фіксаторів, таких як колись використовувались в тумбах і шафах. Фіксація ніжок у відкритому стані здійснюється пружинами, чесно кажучи трохи невдалий варіант, але нічого кращого не спало на думку. Невдалий тому, що хотілося щоб ніжки фіксувались жорстко і коли кладеш столик на якусь поверхню випадково не підкосились, а пружини не дають настільки жорсткої фіксації.

Столик для ноутбука Столик для ноутбука

Габаритні розміри столика в складеному вигляді 605х370х38 мм, в розкладеному – 605х370х240 мм. Готовий столик з розміщеним на ньому нетбуком зображений нижче. Крім того даний столик можна використовувати з іншою метою, наприклад, снідати в ліжку, працювати з документами в ліжку чи на дивані, та ін.

Столик для ноутбука Столик для ноутбука

Столик вийшов легенький, стильний і зручний у використанні.

 

20.02.2011 13:16 Автор: Vasya_F Хіти: 2017

Коментарів 4

Напишіть відгук