Механіка → Саморобна стійка для технічного обслуговування велосипеда

Займаючись самостійним технічним обслуговуванням велосипеда, виникає необхідність в фіксації останнього в вертикальному положенні. Для цього використовують спеціальні підставки або стійки. Особливо гостро постає проблема коли немає сторонньої допомоги. Наприклад, для наладки задньої перекидки заднє колесо необхідно підняти, щоб воно вільно оберталось, і налаштовувати перекидку, самому це досить важко зробити. Також існує безліч інших робіт, коли необхідно надійно зафіксувати велосипед.

Хотів придбати якусь просту готову підставку, але на очі потрапив трубчастий каркас від прасувальної дошки. Трубки були алюмінієві і досить міцні. Виникла ідея зробити самому підставку з цього матеріалу.

Першим задумом була підставка під заднє колесо, яка кріпиться на вісь заднього колеса і складається з двох П-подібних частин, досить поширений вид підставки, та і конструкція самого каркасу наштовхувала саме на такий вид підставок. Вже почав її робити, але конструкція “не пішла”, вийшла не жорсткою, не міцною, важко встановлювалася, тому так і закинув її.

Пізніше натрапив в інтернеті на підставки, які кладуться під задні ліві пера велосипеда. Прикинувши конструкцію, зрозумів що моя стара підставка може піти на деталі для нової.

На фото можна побачити мою саморобну підставку. Вона складається фактично з 4-х частин (трубок). Трубки діаметром 20 мм. Все скріплено гвинтами М6, через шайби. Гачки готові теж М6, правда, вони були круглі тому їх прийшлося трохи розігнути.

 Велопідставка Велопідставка

Я навів основні розміри стійки, які встановив експериментально. Вона цілком підходить для велосипедів з розміром колеса  26 дюймів. Крім того для кріплення гачків є додаткові отвори, що дає змогу дещо міняти їх положення. На гачки надіті пластикові трубки, щоб не пошкодити велосипед, також з пластикового шлангу зроблені своєрідні накладки на ніжки.

Велопідставка

Ось велик стоїть на підставці.

Велопідставка Велопідставка

Стійка має можливість складатися, для цього необхідно відгвинтити “барашкову” гайку і розкласти трубки. Може в складеному стані конструкція і не дуже компактна, але все одно можна її десь примостити, наприклад, за шафою. На наступному фото стійка складена.

Велопідставка

Сама конструкція виявилась досить міцною, стійкою, велосипед стоїть на ній надійно, навіть з вивернутим в любу сторону рулем.

В принципі, не є проблемою придбати схожу підставку, але зроблене своїми руками якось завжди цінніше, та і матеріал хороший шкода було викидати.

 

23.11.2010 12:57 Автор: Vasya_F Хіти: 1517

Коментарів 4
  • Strange_V

    Все ж доробив, круто!)

  • Vasya_F

    Це точно 🙂

  • Звик до класичного перевертання веліка на кермо та сідло. На щастя перемикачі на кермі це дозволяють. 🙂

  • Vasya_F

    Сам перевертав велосипед для обслуговування, в принципі, по іншому і не знімеш колеса. Але перевернутому положенні дуже проблемно налаштовувати перекидки, налаштовувати гальма. Також в мене велосипед на балконі і перевернути його там же майже нереально, оскільки мало місця. Та і взагалі набагато комфортніше працювати з велом у звичайному положенні.

Напишіть відгук