Вело → «Велофорум» в Івано-Франківську

16 – 17 жовтня, в місті Івано–Франківську, пройшов захід під назвою «Велофорум». Основний звіт з події, повинен незабаром з’явиться на velo-stalker.if.ua, тут же, коротко розповім про свої враження.

Ото ж, «Велофорум» розпочався 16 жовтня, цей день я нагло прогуляв, вирішивши відвідати ФотоЗдибанку на тему «Love story». На наступний же, був просто змушений реабілітуватися, й скориставшись тим, що Vasya_F й Kriska їдуть машиною — підсів до них.

Все дійство відбувалося на третьому поверсі «Парк Готелю», в його конференц–залі. Ми прибули трохи по десятій, в залі якраз завершувались останні приготування (налаштовували проектор, доносили вішалки). Усім учасникам та гостям видавали бейджики Велофоруму, цю річ я «зацінив», коли опчав писати даний текст. Виявилось, що всіх учасників я не запам’ятав, але на знімках все збереглося. Хочу відмітити, що активну участь в організації брали й члени нашого клубу «Velo-Stalker», зокрема це: Андрій та Олег.

Спершу слово взяв Віктор Загреба, він коротко розповів про тематику сьогоднішніх виступів, про їх авторів та уточнив декілька організаційних моментів.

Першим виступав, як він сам себе назвав, дрібний чиновник, а точніше — Юрій Моклиця, начальник відділу туризму та рекреації Луцької міської ради, член Асоціації велосипедистів Луцька. Тема його доповіді: «З яких дверей починати?» – особливості співпраці громадських організацій з органами місцевого самоврядування у сфері велосипедного руху».

Юрій розповів куди слід звертатися за допомогою й дозволами для проведення різноманітних заходів, поділився досвідом, як краще співпрацювати з чиновниками, та навів декілька прикладів, як уже прийняті рішення можуть стопоритися певними посадовими особами.  Також він зауважив, що багато людей не бачить різниці між Міською радою та Обласною адміністрацією, й уточнив, чим вони різняться.

Велофорум - З яких дверей починати? Велофорум - З яких дверей починати? Велофорум - З яких дверей починати?

Наступна тема: «Велодоріжки в Києві: історія боротьби та поточні результати», говорив знову Віктор Загреба. Мова йшла про те, чого уже досягли, що взагалі планується та які акції проводили. По завершенні — залишив свої контакти (забігаючи на перед, практично всі промовці, в кінці, чи під час форуму, роздали свої візитки).

Велофорум - Велодоріжки в Києві: історія боротьби та поточні результати Велофорум - Велодоріжки в Києві: історія боротьби та поточні результати Велофорум - Велодоріжки в Києві: історія боротьби та поточні результати

Ідемо далі, чи не найцікавіша, з практичної точки зору, розповідь від Ірини Бондаренко — як організовувати різноманітні акції та демонстрації, й як співпрацювати зі ЗМІ. Знову приклади, фотознімки та власний досвід, почерпнув багато цікавого.

Велофорум - організація заходів, співпраця зі ЗМІ Велофорум - організація заходів, співпраця зі ЗМІ Велофорум - організація заходів, співпраця зі ЗМІ

«Розвиток велотранспорту та бізнес. Як успішно працювати зі спонсорами?», з даною темою мав виступати Дмитро Чорнопищук з Черкас, та в зв’язку з певними обставинами, він не зміг брати участь, його заміняв Андрій Чорнопищук (думаю не вартує пояснювати, що це брат Дмитра). Він розповів нам як вдалось провести масштабну акцію в Черкасах з залученням великого спонсора (не буду піарити бренд).

Велофорум - Розвиток велотранспорту та бізнес. Як успішно працювати зі спонсорами? Велофорум - Розвиток велотранспорту та бізнес. Як успішно працювати зі спонсорами? Велофорум - Розвиток велотранспорту та бізнес. Як успішно працювати зі спонсорами?

Ближче до першої години виступав Тарас Войтович з розповіддю про розвиток Львівської інфраструктури. Доповідь вийшла трошки «сумбурна», якось так склалося, що я не зазнімкував її.

Далі був обід, не знаю, чи треба про нього писати, але, як то кажуть: вбрався грибом, лізь у борщ. Ми спустилися на перший поверх, де уже були накриті столи на раніше домовлену кількість людей. Частували нас салатом з капусти, смачним борщем (з м’ясом, без грибів), узваром та дивною стравою з картоплі, м’ясного фаршу та твердого сиру. На жаль, трошки не зручно було вегетаріанцям (не впевнений, що їх було багато, але як мінімум один), так, як страви були явно їм протипоказані.

Після обіду виступали ще декілька учасників, зокрема: Роман Задорожний — «Файні Мандри», місто Тернопіль (з ним мав нагоду познайомитися декілька років тому, коли ми групою відвідували печери Млинки), Євген Песецький — Харків, Роман Ганжа — «Адреналіновий стиль», Івано-Франківськ, Анатолій Яремчишин — Львів та ін.

Обговорювалися найрізноманітніші теми, та більше всього часу, припало на розмови про зміни до правил дорожнього руху, які стосуються велосипедистів.

Велофорум Велофорум Велофорум

Велофорум Велофорум Велофорум

Велофорум Велофорум Велофорум

Велофорум Велофорум Велофорум

Уже під кінець, декілька слів сказав гість з Іспанії, Raúl Gómez Dorado. Він похвалив учасників й організаторів, та поцікавився, чому у нас немає єдиного центру, який би міг координувати й просувати ідеї місцевих велопредставництв.

Велофорум

На цьому «Велофорум» підійшов до свого логічного завершення, в підсумку, Віктор Загреба подякував учасникам, волонтерам, та гостям форуму, Раулю подарували фотокнигу наших чарівних Карпат, з підписами та побажаннями учасників. Також було вирішено обдумати створення Всеукраїнської спілки велосипедистів, як єдиного координаційного центру.

Ми ж (члени клубу «Velo-Stalker») ще трохи поспілкувалися з Романом Ганжею, який розповів нам про свою діяльність, та запропонував співпрацю в популяризації велоруху.

Загалом, «Велофорум» мені дуже сподобався, вдалось дізнатися багато цікавого й побачити, що ми далеко не самі, а є багато активістів в інших областях та закордоном. Буквально в процесі конференції у нас зародилася ідея наступної акції, яку ми за зиму обдумаємо, й уже в наступному велосезоні плануємо втілити.

Висловлюю свою подяку всім організаторам, волонтерам, та гостям.

Велофорум Велофорум Велофорум Велофорум Велофорум Велофорум Велофорум Велофорум Велофорум Велофорум Велофорум Велофорум Велофорум

18.10.2010 13:17 Автор: Strange_V Хіти: 2056

Коментарів 2
  • Класний логотип велофоруму, і на фотках перлинки присутні 🙂

    Знизу під коментом написано, скільки символів залишилось ввести. Поки набирав комент, було число 1985, думав собі грішним ділом, що це рік народження апологета франківських нотаток 🙂

  • Strange_V

    Так, ну а перлинки присутні повсюди) Як же без них?

    Це не настільки важлива інформація, аби її всюди писати xD

Напишіть відгук