Фототехніка → Нові камери від Sony з технологією напівпрозорого дзеркала

Нещодавно компанія Sony представила нові моделі цифрових камер α55 і α33 з напівпрозорим дзеркалом. Вони, як твердить виробник, легші й менші від звичайних дзеркальних камер, та при цьому забезпечують високу швидкодію й дозволяють вести серійну зйомку з швидкістю до 10 кадрів в секунду з стежучим («следящим») фазовим автофокусом.

Sony α55 і α33 — це перші камери Sony з функцією Quick AF Full HD Movie, яка дозволяє знімати відео з високою деталізацією, стереозвуком й фазовим автофокусом.

Обидві моделі обладнані CMOS матрицею формату APS-C (17,7 і 14,6 мегапікселів відповідно для α55 і α33), напівпрозорим нерухомим дзеркалом, фазовим автофокусом з 15 зонами, стабілізацією зображення (зсув матриці) та поворотним екраном розміром в 3 дюйми. Також у обох камер збережена викрутка. Блільш детальні характеристики для і можна знайти на офіційному сайті sony.

Торкаючись самої технології. Напівпрозоре нерухоме дзеркало пропускає 70% світла на матрицю, а 30% відбивається й використовується для фазового автофокуса. Звісно, що з такою конструкцією ні про який оптичний видошукач не можу бути мови, камери обладнанні його електронним аналогом, який покриває 100% кадра, має збільшення 1,1 та роздільну здатність 1,4 МП.

Приблизна схема (спасибі ):

Думаючи логічно, можна зробити висновок, що 30% світла, які не потрапляють на сенсор потрібно якось компенсувати. Простіше всього це зробити за рахунок чутливості матриці, в результати чого ми отримаємо +30% шумів.

Загалом камери доволі цікаві, як самим технологічним рішенням, так і багатим функціоналом (автоматичне створення HDR-знімків, зменшення шумів за рахунок компонування двох одинавоквих кадрів). Дуже хотілося б потримати їх вживу, поглянути на роботу електронного видошукача й на те, як він поводить себе при недостатній освітленості. Чомусь мені здається, що класична схема в даному плані все ж матиме значні переваги.

Sony a33 Sony a33

Теги: , , ,
24.08.2010 21:56 Автор: Strange_V Хіти: 874

Коментарів 8
 • Зразу подумалось про перевагу цифрового видошукача – він показуватиме реальну “цифрову” картину, чого нема в оптичних, у яких те, що бачиш, рідко збігається з тим, що бачить матриця. Але поведінка цифрового в темряві теж дуже цікавить))

 • Strange_V

  Так, й ГРИП точніше мав би бачити. Чекаю огляду даних камер від якогось фотографа.
  П.С.
  Наразі в Sony стільки моделей класичних дзеркалок, що я уже заплутався 🙂 а тепер ще й NEX -и й SLT.

 • Ще подумалося про одну велику перевагу… Тиха зйомка. Бо стукіт дзеркала вже замахав, особливо це болісно на зйомці концертів класичної музики і т.д. Якраз через це получив був у Художньому музеї під час ПортоФранко…

 • Strange_V, ось тут є нормальний огляд http://dpreview.com/reviews/sonyslta55/ разом з семплами фоток.

 • Strange_V

  Andy, ще затвор зробити електронним і все))

  Serjart, так, я уже читав dpreview.

 • Думаю що такі технології поки що с стадії доведення до ума. Мені зразу згадується як всі ганяються за “світлими” об”єктивами, а тут на тобі,призма затемнює, а витягати чутливістю матриці думаю що не дуже добра ідея в плані шумів та інших наслідків.

  • Технологія уже повністю впроваджена, фінальним акордом буде випуск повнокадрової Sony A9x (планували на початку 2012 року)
   Щодо шумів, все пізнається в порівнянні.. В a300 максимальне робоче ISO 400, тоді як а77 – 1600 (оцінюючи візуально по шумах).

Напишіть відгук