Події → Фестиваль автентичної карпатської кухні

Смачний Спас

Так ведеться у нашому краю, що майже кожних вихідних десь по області відбувається який-небудь фест. І тому майже завжди можна цікаво провести вихідний, при відсутності цікавішої альтернативи. От і сьогодні, 22 серпня, в переддень Дня Незалежності України вдалося відвідати фестиваль автентичної карпатської кухні “Смачний Спас”, що відбувався у селі Спас Коломийського району Івано-Франківської області.

Смачний Спас Смачний Спас

 Смачний Спас

Цей фестиваль в Україні проводиться вперше. Як стверджували афіші, в програмі фестивалю приготування понад 100 страв за старовинними рецептами карпатських родин, створення великої кулінарної книги автентичних рецептів і приготування найбільшої у світі порції грибної юшки. Ключовими словами фестивалю були органічна продукція та енергоощадні технології.

Незважаючи на досить нетрадиційне для фестивалів місце розташування (шукали село по карті) було дуже багато відвідувачів та відпочиваючих. Як завжди були проблеми з проїздом до місця та паркуванням, тому запаркувались за 2 км від самого дійства. Пізніше на дорозі з’явились патрульні ДАІшники, які дещо розрулювали ситуацію.

Смачний Спас Смачний Спас

Смачний Спас Смачний Спас

Фестиваль виявився досить масштабним. Величезна виставка-ярмарок майстрів декоративно-ужиткового мистецтва справляла приємне враження. Цікавинкою була виставка органічної продукції (палатки з добривами, насінням, сухофруктами та різним «гербарієм» лікувального та харчового призначення). Традиційно публіку розважали виступи різних співочих та танцювальних колективів на великій сцені. Дещо псувала загальну картину столики та палатки з китайським непотребом, які не несли ніякої пізнавальної та естетичної функції, а тільки перешкоджали пересуванню по території фестивалю.

Смачний Спас Смачний Спас

Та найбільше втішив нашу компанію сектор зеленого туризму, так званий огляд фольклорних садиб. Це такі собі маленькі макети гуцульських хатин, зайшовши на подвір’я чи всередину яких, можна БЕЗПЛАТНО скуштувати силу-силенну наїдків, що їх так вміло приготували щедрі карпатські господині. Правда ми не змогли повністю оцінити гуцульську щедрість, оскільки запізно зрозуміли, що всі страви, виставлені на величезних столах безкоштовні, а більшість люду досить весело розміщалась за столами, наминаючи за обидві щоки, запиваючи сивухою (було і таке!!!).

 Смачний Спас

Наскільки ми зрозуміли, таким чином зелені садиби робили собі рекламу і досить непогану. Більшість представлених садиб надовго закарбувалися мені у пам’яті, асоціюючись з вареничками з сиром, грибами, завернутими у деруни, солодкими варениками з вишнями на пару, січеним бурячком.

22.08.2010 21:21 Автор: Kriska Хіти: 707

Напишіть відгук