Фототехніка → Пилюка в кадрі

Матриця фотокамери чистка

Останнім часом, при знімкуванні в польових умовах, дозволяв собі доволі часто й безпечно міняти об’єктиви. Як не дивно, результат не заставив себе довго чекати, на знімках почали проявлятися плями від пилюки, що насіла на матрицю. Штатний пилетряс з очищенням не справився, що якби натякало на необхідність більш радикальних заходів.

На просторах інтернету знайшлося чимало статей і розповідей на дану тематику, з них почерпнув, що є декілька способів очищення:

1. Продув — усунення пилу з поверхні матриці потоком повітря. Як знаряддя може послужити звичайна медицинська груша або ж балон з стисненим повітрям.

2. Прибирання пилу за допомогою сухої швабри, серветки чи пензля.

3. Чистка з застосуванням спеціальної рідини, що наноситься на швабру чи серветку (найчастіше використовують рідину Eclipse).

4. Застосування специфічної рідини, яка наноситься на матрицю й застигає, перетворюючись в плівку, що легко відклеюється разом з усім пилом.

Враховуючи, що я вперше мав проводити таку процедура, вирішив скористатися найпростішим (й найдоступнішим) — першим варіантом. У місцевій аптеці була придбана груша або ж, як ще її називають, «спрінцовка».

Груша медицинська - чистка матриці фотокамери

Даний девайс мені обійшовся в 6 грн.

Перед застосуванням грушу протестував на чистому дзеркальці, чи не видуває вона бува тальку, слизу чи інших непотрібних мені субстанцій. Виявилось, що ні.

Зарядив акумулятор камери до 100% та зробив тестовий знімок, даби по завершенні побачити чи вдалось чогось досягти.

Пилюка на матриці

Виглядає трохи страшно, але насправді на такій діафрагмі ніколи не знімкую. На повсякденних фото пилюка проявляється так:

Пилюка на матриці

Подальша процедура проста до банальності, перевів камеру в режим очистки й акуратно дув грушею. Після декількох заходів вдалося досягнути прийнятного результату:

Матриця після чистки Матриця після чистки

Як помітно з фото, кілька пилинок видути не вдалося, але на знімках вони будуть непомітні. Скоріш всього з часом спробую прибрати їх третім способом.

Хотів би сказати пару слів про вищезгадану рідину Eclipse. Вона є трьох видів й вартує поглянути в таблицю, яка з них підійде саме для вашої камери. У людей були неприємні випадки з застосуванням Eclipse I для камер, матриця яких покрита спеціальним напиленням, дана рідина розчиняла це напилення й залишала розводи, які важко усунути (виробник рекомендував використовувати Eclipse II).

Ото ж, будьте уважні, й дбайте про свої камери 🙂

18.06.2010 23:28 Автор: Strange_V Хіти: 846

Коментарів 3
  • Зарядив акумулятор камери до 100% та зробив тестовий знімок
    мало зарядив… ще б тріііішечки — і воно б само почистилося LOL

  • Клізмою круто видувати пилюку, може якось механізувати, може, пилосос заюзати з фільтром

  • Strange_V

    tivasyk, думаю для чого заряджав зрозуміло)
    majesty, пилесос стрьомно трохи, груша й салфетки + рідина, думаю в самий раз.

Напишіть відгук