Залізо → ASUS K42F
Думаю багато хто знає, що на початку цього року Intel представила нове сімейство процесорів Core. Це перші її рішення створені за 32-нанометровим техпроцесом, також вони перші включають в себе графічне ядро.
Компанія ASUS одна з перших запустила в продаж серію ноутбуків з даними процесорами. Недавно на Хабрі був огляд ASUS K52, я ж розповім про K42F.
Серія K — це ноутбуки початкового рівня, універсальні бюджетники
Специфікація:
Зовнішність
K42F доволі схожий на K52, але відмінності все ж є.
Верхня кришка традиційно виконана в глянці, на якому красується напис ASUS. Спереду немає ніяких комунікаційних портів, крім слота для карт пам’яті SD/MMC.
Справа розміщені вхід для живлення, гніздо під RJ-45 для мережі, один USB і дверка лотка DVD привода.
Зліва — порт для замка Kensington, отвори для відводу тепла, вихід для монітора, роз’єм HDMI, два USB і роз’єм для навушників.
Дуже потішило, що як і в K52, пластмаса навколо клавіатури не глянцева, а виконана з затійливим рельєфом. Глянцевою залишилася подвійна кнопка тачпада й простір між кнопками клавіатури, але це не так страшно.
Сама клавіатура доволі стандартна, всі клавіші там, де їх очікуєш побачити (Fn не крайня ліва, як це іноді буває). В процесі набору вона трохи прогинається, але не настільки, щоб це заважало друку.
Екран ноутбука, звичайно ж, виконаний в глянці. При яскравому освітленні й у виключеному стані, я доволі вдало використовував його в ролі дзеркала.
Використання
В якості операційної системи я використовую Ubuntu Linux 10.04 beta1 x86_64. Юзав бету так, як судячи з відгуків на форумах, 9.10 не зовсім коректно підтримує нове інтегроване відео.
З коробки запрацювали практично всі девайси: відео, звук, bluetooth, wi-fi, камера. Комбінації клавіш Fn теж робочі.
Проблеми виникли лише з картрідером і підключенням навушників. Якщо до релізу не виправлять, прийдеться копати самому, а поки ліньки, так як не юзаю.
Декілька слів про тачпад. По перше — він досить таки чутливий, по друге — має додаткові можливості.
Наприклад, щоб використовувати скролл, потрібно ковзати по тачпаду двома пальцями горизонтально чи вертикально. Іноді він (скролл) глючить і в момент відпускання пальця, прокручує трохи назад, та в основному користуватися доволі зручно.
Клік двома пальцями розпізнається як натиснення середньої кнопки миші, доволі зручно застосовувати в Firefox (хто не в курсі, клік середньою кнопкою миші на лінку, відкриває його в новому табі).
Клік трьома пальцями відповідає натисненню правої кнопки миші (контекстне меню).
Технологія «Набір тексту без помилок», яка дозволяє уникати випадкових натиснень на тачпад в момент набору тексту у мене відсутня, підозрюю, вона реалізується стороннім програмним забезпеченням й тільки під Windows.
Штатна частота процесора — 2,27 GHz, але коли вся потужність ноутбука не потрібна, вона автоматично занижується. Наприклад, при наборі даної статті вона практично увесь час була
Торкаючись продуктивності системи, приведу тести з утиліті Hardinfo (присутня в репозитаріях) і власні:
K42F
CPU Blowfish — 5,65
CPU CryptoHash — 221,52
CPU Fibonacci — 3,12
CPU N-Queens — 9,21
FPU FFT — 1,88
FPU Raytracing — 5,59
Розпакування архіву ~900 Mb — 35 сек.
Обробка ~150 Mb фото (SIC) — 1,05 сек.
Десктоп (Core 2 Duo E6550 2.33GHz, ASUS P5K, DDR-II 1024MB 800Mhz)
CPU Blowfish — 7,51
CPU CryptoHash — 170,95
CPU Fibonacci — 4,51
CPU N-Queens — 9,77
FPU FFT — 3,89
FPU Raytracing — 19,55
Розпакування архіву ~900 Mb — 45 сек.
Обробка ~150 Mb фото (SIC) — 1,45 сек.
На рахунок відео. Я не граю в ігри, тому мені була не потрібна потужна відеокарта, але навіть наявна не зле справлялася з Nexuiz.
Тепер про погане. На фоні позитивних відгуків про ноутбук, доволі різко виділяється думка про матрицю. Ну нехай вона глянцева, але чому, чому такі малі кути вертикального огляду?! Може я надто звик до старого CRT, але ж на роботі користуюся звичайним широкоформатним TFT й ситуація значно краща!
Максимально прийнятного зображення вдається досягти при повністю відкинутому екрані, тоді чорний схожий на чорний і нормально розрізняються тони сірого (наприклад #F9F9F9). Але зате напівтони чорного, повністю зливаються в 100% чорний.
Одним словом, при редагуванні фото чи іншій роботі з кольором, потрібно бути дуже обережним, а краще, використовувати для цього нормальний монітор. Дуже розчарований.
Час автономної роботи в звичайному режимі (відео, музика, серфінг в інтернеті) склав рівно дві з половиною години.
Підсумовуючи
Ноутбук радує матовими елементами корпуса, компактністю, швидкістю роботи, але трохи розчаровує якістю екрана. В залежності від завдань, слід дивитися, підійде він вам чи ні. Мені б не підійшов.
Напишіть відгук
Ви мусите увійти, щоби коментувати.