Фототехніка → Бюджетна оптика

Об'єктив

Після деякої перерви, знову нотатка про об’єктиви, зокрема про один нюанс у них. А так, як тема оптики для мене наразі актуальна, можливо буде продовження.

Почнемо з далека.

Думаю відомо, що Photoshop (чи GIMP) то велика сила, завдяки ньому, навіть з доволі страшного фото можна зробити «люди», але при цьому треба вбити купу часу й мати відповідні навики. Та часто, набагато зручніше і ефективніше не боротися з недоліками на уже зроблених знімках, а ще на процесі підготовки зйомки прибрати їх. Це стосується багато чого: гриму на моделях, правильної розстановки світла, викидання зайвих речей і людей з кадру 🙂 й тому подібне.

Та я трохи про інше. Світлофільтри, багато людей їх використовує. Недавно блоггер Serjart про них коротку замітку.

Для мене цікаві два: градієнтний і поляризаційний, у них різні завдання, але в дечому вони перетинаються.

Градієнтний фільтр — частково пофарбована у певний колір скляна пластина.

Градієнтний фільтр

Наприклад, нейтрально-сірий градієнтний фільтр зазвичай використовується для вирівнювання експозиції світлої частини кадру відносно темної. Найбільш поширена ситуація — яскраве небо й темна земля.

 

Поляризаційний фільтр

Поляризаційний фільтр — використовується, щоб прибрати бліки з дзеркальних поверхонь, незамінний при зйомці води, архітектури, автомобілів, репродукції картин (під склом). Також завдяки тій же поляризації, має властивість затемняти небо.

Чому я говорю саме про них? Тому, що вони популярні й обидва мають одну спільну особливість, їх дія залежить від положення, кута.

Я ж обіцяв що буде про об’єктиви.

Більшість бюджетної оптики (принаймні для Sony/Minolta, але думаю і не тільки) має один недолік, який заважає зручно використовувати дані світлофільтри, при фокусуванні у них крутиться передня лінза (разом з фільтром). Це справжня халепа, потрібно навести камеру, сфокусуватися, і тільки тепер крутити фільтр. Та ще й обережно, аби не збити фокус!

В якіснішої оптики передня лінза якщо переміщається, то без обертання, й тому не спричиняє таких проблем.

Планував взяти якись дешевий китайський CPL (~10$) аби погратися, тепер думаю, а чи схочу я так гратися? Не зручно ж.

P.S.
Декілька днів тому, нарешті замовив перехідник на гарячий башмак до своєї камери, хотілося б аби прийшов швидко :).

26.11.2009 23:35 Автор: Strange_V Хіти: 359

Один комментар
  • Strange_V

    Згадав, що писав тут про перехідник. Прийшов він десь через два місяці, коли у ньому відпала потреба 🙂

Напишіть відгук